وبلاكى براي نينجوتسو تربت
 انواع سلاح سرد در نینجوتسو

 آشنایی با سلاحهای نینجا

 سلاحهای نینجا بسیار گوناگون اند و هر نینجایی باید از کوچکترین چیز اطرافش یک سلاح بسازد.

بو(چوب) :

 


 

                                    

 

 

 یکی از مهمترین سلاح ها برای یک نینجا محسوب می شود که در حدود 6 پا طول دارد و معمولا از چوبهای سفت و یا نی خیزران و تو خالی ساخته میشود.یکی از علل تو خالی بودن اینه که ضربات نینجا حالت شلاقی پیدا کنه و سریع حرکت کنه و همچنین یک نینجا قادر است که دارتهای سمی از درون اون به بیرون پرتاب کنه.

-تیر و کمان :

 

 

                               

 

 

 علاوه بر نینجاها ، سامورائی ها نیز از این سلاح استفاده میکردند.این سلاح انواع زیادی داره بلند و کوتاه و افقی که معمولا برای اثر بیشتر تیر این سلاح را در سم قرار میدادند.کونوایچی ها (زنان نینجا) معمولا با این سلاح آموزش می دیدند و در استفاده در این سلاح تبحر زیادی داشتند.

-بوکن :

 

 

 

      

 

 

 

شمشیر چوبی است که نینجاها معمولا برای آموزش از آن استفاده میکردند و این سلاح هم از چوبهای سفت می ساختند و این خود یک سلاح هم هست که اغلب نینجاها ترجیح می دادند به جای شمشیر واقعی از این سلاح استفاده کنند.

علتش هم اینه که چون بوکن سبک تر است و حمل آن بهتر است و راحت میشه آن را استتار کرد و خطر بریدن برای شخص وجود ندارد.

-چیگیریکی :

 

 

 

 

 

                          

 

 طول این سلاح 2 پا است با یک زنجیر 1.2-2 اینچی که به یک سر آن وصل شده و سر زنجیر توپ یا حجمی که تیغدار است به آن وصل شده زنجیر طوری تعبیه شده که کاملا به درون چوب و یا میله میره و میشه از اون به عنوان گرز استفاده کرد.

هانبو :

 

                                

 

 

 

چوبی که 3 پا طول دارد و میشه بعنوان یک چوب دستی از آن استفاده کرد. میشه از اون بجای بوکن هم استفاده کرد و یا چیزهایی از قبیل زنجیر را درون آن پنهان کرد.

 

 

-هوکو :

 

 یک چوب بلند از جنس خیزران که سر آن یک سای که یکی از پهلوها را ندارد وصل است.این نیز در ضربات خنجری کاربردی وسیع دارد.

 

کاکوته :

  

 

                          

 

  حلقه ای است که کونوایچی ها از آن استفاده میکردند که قبلا در سم غلتانده شده بود

حلقه را از آهن و یا پوب آب دیده درست میکردند.نینجاها راحت با فشار دادن حلقه روی گلوی کسی میتوانند آدمی را بدون اثر زیادی بکشند. آشیارو:

 

از اونجایی که کشور ژاپن کشور جنگلی و بارونی است کفشهایی را که نینجاها می پوشیدند هم به همین علت جاهایی به شکل خاصی به جا می گذاشته که باعث لو رفتن نینجا میشده به همین علت نینجاها از رد پاهایی به شکل رد پاهای حیوانات از چوب می ساختند و یا اینکه از کف کفش خودشون کوچکتر را که مانند هم بود به ته کفش وصل میکردند که مثل رد پای کودکان بشه و تعقیب کنندگان آنها گمراه بشوند.

-دوکا :

 

یک قوطی کوچک است که نینجاها در اون مقداری ماده مخصوص حمل میکردند که برای روشنایی در شب و گرم کردن اونها در شبهای عملیاتی سرد کاربرد داشته است.

 گاندو:

 

 از اونجایی که معمولا نینجاها در شب عملیتهای خود را انجام میدادند پس آنها نیاز به یک منبع روشنایی داشتند.گاندو چراغ قوه زمان نینجاها بوده بطوری که یک شمع درون یک تکه آهن که مثل قوطی گرد باشه چسبانده میشده و یک دسته برای اون تعبیه میکردند و با این شمع که درون یک قوطی بوده نور شمع را هر کجا که میخواستند متمرکز میکردند.

 

-هاسامی بون :

این هم وسیله ای برای گزراندن وسایل نینجا از روی آب بدون خیس شدن است.

-کاما ایکادا :

 

 

این هم یک وسیله برای گذشتن خود نینجا از آبهای زیاد است که بیشتر شبیه یک کلک میمونه که نینجا برای رد شدن از آب میتونست آنرا سریع بسازد.

 

-کوسوری بین :

نینجاها همیشه با خود یک قوطی کمکهای اولیه شامل ضد عفونی کننده ها و مرحم ها و پمادها را در آن حمل میکردند که برای این بود که اگر در وقت عملیات مجروح شدند خوشون را درمان کنند.از این وسیله همچنین برای حمل سم و پادزهر نیز استفاده میشده.

-متسوبیشی :

 

 

 

 

 

وسیله ای است که بطور موقت و یا دائم دشمن را کور میسازد.پوست خالی تخم مرغ،پاکتهای کاغذی و نی های بامبو چیزهایی بودند به مخلوطی از شن،براده آهن و فلفل و یا موادی دیگر پر میشدند که نینجاها بوسیله این از دست دشمن فرار میکردند و یا او را میکشتند هر یک دانه متسوبیشی اگر درست استفاده شود میتواند حداقل تا 3 نفر را نابینا کند.

 - شیکورو :

 

نینجاها معمولا با خود یک اره کوچک حمل میکردند تا بنوانند دیوارهای آن زمان ژاپن را سوراخ کنند و به استراغ سمع بپردازند.این اره ها بطوری بودند که سوراخ طرف نینجا بزرگ و سوراخ طرف دیگر کوچک بود.

 

- شینوبی بون :

نینجاها برای گذر از رودخانه های بزرگ و پهن نیاز به وسیله ای داشتند تا آنها و وسایلشان را از آنجا عبور دهد.این وسیله یک قایق بزرگ بود که در کیفی مخصوص حمل میشد و نینجا در مواجه با رودخانه آنها را به هم وصل میکرد و از رودخانه رد میشد.

-بمبهای دودزا :

 

 

 

                   

 که شاید یکی از مشهورترین ابزار یک نینجا باشد.نینجاها با استفاده از این ابزار از دست دشمن فرار میکردند و یا باعث مرگ او میشدند و بیشتر از آن در درگیریهایی که یک نینجا و چند مبارز وجود داشت و یا فرار استفاده میکردند.

- شینوبی کای :

 

این نیز قایقی برای نینجا و وسایلش است.که از قطعات بامبو و یک پره در ته اون تشکیل شده.

- توجیمه :

 

از آنجایی که درهای قدیمی در ژاپن از کنار باز میشه نینجا از این وسیله که یک میله که دو طرفش چنگک دارند استفاده میکرده تا درها را قفل نگه دارد.

 

-تارو ایکادا :

مانند ظرفهایی بودند که برای گذر از رودها و نهرهای کم عمق از آن استفاده میشده و نینجا هر پای خود را درون یک کدام از ظرفها میکرده و رد میشده.

-تیسوگی بون :

این هم یکی دیگر از ابزارهای عجیب نینجا بوده.قایقی بوده که در خشکی از هم جدا بوده و هر نینجا قطعه مخصوص خود را حمل میکرده ولی برای گذر از آب آن قطعه ها را به هم میچسباندند و از آب میگذشتند.

 

 

 

-کاماس :

 

 

 

 

 

                           

 

  یک نوع داس است که معمولا از آن جفت استفاده می کنند تمام ضربات سریع و مورب را با این سلاح میتوان انجام داد و طول تیغه این سلاح حدود 11-12 اینچ است و دسته آن مقداری بلند تر است اما اصل این سلاح دستش کوچکتر از تیغه اون است.

- نکو ته :

 

این سلاح مخصوص کونوایچی ها (زنان نینجا) است که مانند حلقه های پنجه است که فقط به سر انگشتان میروند.این سلاح هم معمولا سمی بوده و بهترین جا برای ضربه چشمهای حریف بوده اند.

 

 

-نانچیکو:

 

 

 

                

 

  همه این سلاح را می شناسند و لازم به توضیح نیست.

- مانریکی گوساری :

 

 

 

                    

 

 یک زنجیر 3 پایی است که به دو سر آن وزنه وصل است که از این سلاح برای دفاع از خود استفاده میشده ولی وقتیکه دست یک نینجا باشه میتونه خطرناک باشه وقتی یک سر از آن در دست نینجا است از سر دیگرش میشه بعنوان یک شلاق استفاده کرد و آنرا را چرخاند که ضربه سختی به دشمن وارد می کند.

-اونو :

 

 

 این سلاح یک نوع تبر جنگی است که قویترین سلاح برای خراب کردن دروازه های آن زمان بوده.این سلاح میتونه اسب سوارها را به زمین بیاندازد و هر کسی را که بخواهد با سلاح پست تری بجنگد را از میان بردارد.

 

-شوبو :

این سلاحی است برای فشار دادن نقاط حساس به ضربه بدن(دیم ماک) که گردن بهترین جا است.این سلاح متشکل از حلقه ای است که درون انگشت میانی می رود و میله ای بسیار سخت محکم و گاهی از چوب.

-تسن :

 

 

 

                             

 


یا همون بادبزن که با ورقه ها آهن ساخته میشه بعنوان یک گرز بوده.در داستانها اومده که نینجاها باد بزن ها را سمی میکنردند و وقتر کسی استفاده میکرده میمرده.مدلهای گوناگونی داره که نینجا میتونه با این سلاح باعث برشهای متعدد و مرگ بشه
|+| نوشته شده توسط mehregan kobari در جمعه بیست و سوم تیر ۱۳۹۱  |
 
 
بالا